• Úvod
 • Studium
 • Informace pro prváky

Informace
pro prváky

Informace k prvotní orientaci v systému
 • helpdesk pro studenty JU najdete zde
 • základní informace k přihlášení do portálu STAGu najdete zde
 • rozlišujte mezi studentským osobním číslem (např. A14012), které používáte v kontaktu se studijním oddělením, a uživatelským jménem pro přihlášení do portálu (IDM identitu, username), které má tvar např. svejkj00
 • studentské osobní číslo vyhledáte zde
 • své uživatelské jméno (username) do portálu STAGu vyhledáte zde
 • všichni studenti FF JU mají automaticky vytvořenou e-mailovou schránku ve formátu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a jsou povinni v souladu s Opatřením děkana č. 10/2018 ji používat
 • heslo pro první přihlášení do portálu je vytvořeno ze druhého písmena vašeho křestního jména (bez diakritiky), ze druhého písmena vašeho příjmení (bez diakritiky), následuje rodné číslo, zakončené znakem tečka (“.“), přičemž první písmeno v heslu je velké.
  • příklad: Jmenujete-li se Sára Nováková a vaše rodné číslo je 123456/7890, pak vaše heslo pro první přihlášení bude Ao1234567890./ 

  Pokud máte heslo pro první přihlášení, změňte si ho prosím na https://idm.jcu.cz

 • jakýkoliv problém s přihlášením do portálu STAGu řešte s pracovníky CIT JU prostřednictvím e-mailové adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • návod k použití portálu IDM

Wifi připojení

 • informace k nastavení bezdrátové sítě JU najdete zde
 • na JU je možné využít k připojení také roamingovou síť eduroam, zde najdete další potřebné informace
Zápis povinně volitelných / volitelných předmětů do 1. semestru studia

Zápis povinně volitelných (status B), resp. volitelných předmětů (status C) probíhá do 20. 10. 2021 prostřednictvím formuláře (1 ks obdržel/a na zápisu každý/á student/ka):

 1. předměty nabízené ústavem FF JU

 2. předměty z jiných pracovišť než FF JU.

Ad 1)

V případě, že si student/ka 1. ročníku chce zapsat předmět z nabídky ústavu FF JU, použije formulář žádosti, která v případě zápisu PV a V předmětů studentů 1. ročníku do ZS (tj. do jejich 1. semestru studia) není zpoplatněna. Žádost naleznete zde.

Student/ka si předmět vybere a přihlásí se na něj - vyplněním jména, příjmení, oboru a ročníku (týká se pouze 1. ročníku), osobního čísla, statutu předmětu, resp. dne a hodiny výuky. Na žádosti musí být souhlas vyučujícího - zakroužkováním slova souhlasím a připojením podpisu vyučujícího.

Tento zápis je omezen mezním datem 20. 10. 2021.

Žádost student/ka odevzdá své studijní referentce, ideálně vhozením do dřevěné uzamykatelné schránky před studijním oddělením.

Ad 2)

V případě, že si student/ka 1. ročníku chce zapsat předmět z pracoviště (katedry) jiné fakulty, použije formulář žádosti, která v případě zápisu PV a V předmětů studentů 1. ročníku do ZS (tj. do jejich 1. semestru studia) není zpoplatněna.

Řádně vyplněnou žádost (opatřenou podpisem sekretářky katedry nebo konkrétního vyučujícího a razítkem katedry jiné fakulty - aby studijní oddělení FF JU mělo kontrolu, že zápis předmětu je skutečně katedrou jiné fakulty povolen) odevzdá student své studijní referentce nejpozději 20. 10. 2021.

Odevzdávání žádostí je možné prostřednictvím dřevěné uzamykatelné schránky před studijním oddělením FF JU, není třeba referentku osobně vyhledávat.

Formulář žádosti naleznete zde (jedna žádost smí obsahovat pouze jeden předmět, student smí podat více žádostí).

Studijní referentky zařídí vložení předmětu do STAGu.

Vydávání karet STUDENT/ISIC

Karty STUDENT/ISIC vyrábí kartové centrum na helpdesku JU (pan Kubák, tel.: 38 903 2107, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

V případě ztráty karty kontaktujte kartové centrum, nikoliv studijní oddělení či sekretariát ústavu.

V případě nálezu karty vydané JU odevzdejte na nejbližší studijní oddělení, sekretariát ústavu či katedry, příp. recepci JU.

Karty STUDENT/ISIC pro studenty 1. ročníku studia vydává pracoviště helpdesku.

Informace k sdruženému studiu
V následující prezentaci najdete základní informace o sdruženém studiu na FF JU, do kterého mají možnost vstoupit studentky a studenti těch bakalářských studijních programů, které sdružené studium umožňují.
Přesné podmínky sdruženého studia jsou stanoveny Opatření děkana č. 1/2020.
Vstup a výstup ze sdruženého studia jsou podmíněny podáním žádosti:

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1