Archeologický
ústav

O ústavu

Archeologický ústav FF JU je moderním pracovištěm, které se zabývá širokou škálou témat od pravěku do 20. století. Řadu projektů provádíme v jižních Čechách, jako např. výzkumy zaměřené na vztahy mezi lovecko-sběračskými a zemědělskými komunitami na počátku mladší doby kamenné, na studium osídlení z doby bronzové na Bechyňsku, na výzkum středověkého hradu Karlova Hrádku u Purkarce nebo na archeologii konce II. světové války. Archeologický ústav FF JU působí i v zahraničí, např. při letních archeologických školách v Makedonii, při výzkumech zaniklých vesnic v Senegalu a jinde. Při všech výzkumných projektech i ve výuce úzce spolupracujeme s řadou dalších vědních disciplín, především pak se specialisty na přírodní vědy, jako např. s archeobotaniky, archeozoology, antropology apod. Úzké propojení archeologie a přírodních věd je jedním z hlavních rysů tohoto pracoviště, které nemá jinde v České republice obdoby. Díky výborným laboratorním podmínkám provádíme i celou řadu specializovaných analýz, např. kovových předmětů i organických materiálů. Dalším zaměřením Archeologického ústavu FF JU je provádění nedestruktivních průzkumů, např. za pomoci geofyzikálních metod. Díky odbornému zaměření i nadstandardnímu vybavení a laboratorním možnostem spolupracujeme s řadou dalších institucí na jak na terénních archeologických výzkumech, tak při zpracování, laboratorním ošetření i vyhodnocení získaných dat a nálezů.

Sekretariát

  • Jana Kryeziu

  • 387 774 898

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Úřední hodiny: 8.00 - 14.00 hodin

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1