Ústav
bohemistiky

O ústavu

Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity je na základě svých vědeckých výsledků za prestižní bohemistické pracoviště. Personální zázemí ústavu garantuje svým studentům kvalitní vzdělání ve vyučovaných oborech.

Na Ústavu bohemistiky lze studovat bakalářský a navazující studijní program  Bohemistika , bakalářský a navazující studijní program  Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy  a doktorský studijní program  Teorie a dějiny novější české literatury

Pracoviště podporuje své studenty ve studentských aktivitách a umožňuje jim podílet se na významných vědeckých úkolech ÚBO FF JU. Nabízím také možnost strávit část studia v  zahraničí na některé z partnerských univerzit ÚBO FF JU (Glasgow, Vídeň, Drážďany, Berlín, Opole, Krakov, Padova, Sofie…)   


UPOZORNĚNÍ PRO STUDENTKY A STUDENTY

Ústav bohemistiky mění pravidla pro zadávání bakalářských a diplomových prací:

Prosíme studentky a studenty, aby si témata pečlivě prostudovali a své záměry pro bakalářské a diplomové práce si stanovili v souladu s představenými tematickými rámci.

Okruhy vznikly v diskusi oddělení literatury a oddělení lingvistiky, předkládáme je tak, jak byly v jednotlivých odděleních nastaveny. Pro literární historii a literární teorii budou konkrétní témata definována ve spolupráci se školitelem. Definice tématu musí odpovídat stanoveným tematickým rámcům, metodologické přístupy pak budou definovány školitelem na základě studenta zvoleného textového materiálu.

          Pokyny ZDE


Ústav bohemistiky se společně s Moravskou zemskou knihovnou v Brně podílel na realizaci projektu NAKI II "Česká literatura ve světě, světová literatura v Čechách 1989 - 2020". K jeho výsledkům patří volně dostupné databáze Recepce světové literatury v Česku a Česká literatura v překladu 1989 - 2020, specializovaná mapa Recepce světové literatury v Česku a další on-line nástroje - viz stránky projektu.

Sekretariát

  • Gabriela Beranová, DiS.

  • 387 774 808

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zprávy

Vždy je na co se těšit
Kalendář

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1