Učitelství pro střední školy - nMgr.

• V navazujícím magisterském stupni nabízí Jihočeská univerzita celouniverzitní program Učitelství pro střední školy, v němž si uchazeči volí vždy kombinaci dvou specializací.
  • Studium je prezenční se standardní délkou 2 roky.
  • Doporučená literatura k pohovoru z pedagogiky a psychologie (pohovor absolvují pouze uchazeči, kteří neabsolvovali bakalářský studijní program učitelství, resp. se zaměřením na vzdělávání):

Psychologie

⚬ Fontana, D. (2014). Psychologie ve školní praxi. Vyd. 4. Praha: Portál.
⚬ Plháková, A. (2007). Učebnice obecné psychologie. Praha: Academia.

Pedagogika

⚬ Vališová, A. Kasíková, H., Bureš, M. (2011). Pedagogicka pro učitele. 2. rozš. vydání. Praha: Grada
⚬ Petty, G. (2013). Moderní vyučování. 6. rozš. a přeprac. vyd. Praha: Portál.

Filozofická fakulta zajišťuje následující specializace, které lze volně kombinovat:

Navazující magisterský program Učitelství pro SŠ lze na FF JU studovat také v následujících mezifakultních kombinacích (přihláška je podávána na FF JU):

• Český jazyk a literatura – Základy společenských věd (Pedagogická fakulta JU)
  • Dějepis – Hudební výchova (Pedagogická fakulta JU)

Na Pedagogické fakultě JU lze specializace zajišťované FF JU studovat v rámci navazujícího magisterského programu Učitelství pro SŠ v následujících kombinacích (přihláška je podávána na Pedagogické fakultě JU):

• Tělesná výchova – Dějepis (FF JU)
  • Základy společenských věd – Dějepis (FF JU)

Na Přírodovědecké fakultě JU lze specializace zajišťované FF JU studovat v rámci navazujícího magisterského programu Učitelství pro SŠ v následujících kombinacích (přihláška je podávána na Přírodovědecké fakultě JU):

• Matematika – Anglický jazyk a literatura (FF JU)