Fakulta
Uchazeči
Studium
Věda a výzkum
Mezinárodní spolupráce
Kontakty
Studium
Mezinárodní spolupráce
Nařízení ředitele Ústavu bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity vychází z Opatření děkana FF JU č. 05/2024 ze dne 13. 2. 2024. Na základě tohoto článku upravuje ředitel Ústavu bohemistiky FF JU minimální rozsah diplomových a bakalářských prací a specifické požadavky na jejich obsah a formu.
Pravidla zadávání bakalářských a diplomových prací na UBO:
Ústav bohemistiky upřednostňuje zadávání takových bakalářských a diplomových prací, které jsou v souladu s jeho odborným profilem. Za tímto účelem nabízí studentům a studentům okruhy témat, které jsou propojeny s badatelským zájmem jeho pracovníků a pracovnic. Cílem této strategie je integrovat studentské závěrečné práce do komplexnějších – zpravidla dlouhodobějších – výzkumů, výsledky či data mohou sloužit širší odborné komunitě.
Doporučený postup: Studující si z nabídky zvolí konkrétní okruh a osloví jeho garanta (či jednoho z jeho garantů). Spolu s tímto garantem, který zohlední případnou preferenci studujícího, následně stanoví konkrétní téma práce a zformuluje její zadání. Návrh zadání je poté projednán na schůzi pracovníků patřičné sekce (tj. literárněvědné a jazykovědné) a následně postoupen ke schválení řediteli UBO.
Doporučený postup práce:
Zároveň platíme na to, že v letních měsících zpravidla čerpají pracovníci fakulty dovolenou. Je tedy riskantní nechávat psaní práce na tuto dobu, protože se může stát, že nebude dostupný.
Požadavky na bakalářské a diplomové práce
Rozsah:
Minimální rozsah bakalářské práce je 72 000 znaků (bez přílohy).
Minimální rozsah diplomové práce je 144 000 znaků (bez přílohy).
Struktura:
V úvodu práce autor/ka uvést dané téma a vysvětlí svůj odborný postup opřený o relevantní metodologii oboru. Tuto relevanci potvrdí citovanou a komentovanou odbornou literaturu, respektive uvede příslušné výchozí zdroje, databáze či datové soubory. Dále následuje vlastní text práce. V závěrečné kapitole autor/ka shrne výsledky svého výzkumu. Součástí práce jsou přílohy, základní soupis primární a sekundární literatury. Způsob odkazování na citovaný zdroj a uvádění bibliografických údajů vychází z anglosaského citačního období a musí být vždy konzultován se školitelem.
Tematické okruhy:
→ Literární historie a literární teorie
Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 |
Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 |
© Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies
O ústavu
Lidé a kontakty
Pro studenty
Výzkumné projekty
Publikace
Letní praxe
Exkurze
Aktuálně
Kalendář akcí
O ústavu
Struktura ústavu
Lidé a kontakty
Pro studenty
Projekty a publikace
Věda a výzkum
Aktuálně
Kalendář akcí
O ústavu
Struktura ústavu
Lidé a kontakty
Pro studenty
Věda a výzkum
Publikace
Aktuálně
Kalendář akcí
O ústavu
Lidé a kontakty
Pro studenty
Projekty a publikace
Věda a výzkum
Double degree studium germanistiky
Studentské divadlo
Aktuálně
Kalendář akcí
1