Vyšla publikace absolventky Jany Doktorové

Její vítěznou dipolomovou práci vydalo nakladatelství Academia.

Gratulujeme naší absolventce Janě Doktorové, která v souvislosti s vítězstvím v soutěži o nejlepší studentský text dostala možnost vydat svoji diplomovou práci v nakladatelství Academia!

Tématem její studie je Malostranský graduál, významný renesanční iluminovaný rukopis z druhé poloviny 16. století, zhotovený pro literátské bratrstvo při kostelu sv. Mikuláše v Menším Městě pražském. Na základě písemných pramenů autorka odhaluje identitu těchto osobností, zejm. jejich profesi, rodinné a přátelské vazby, ekonomickou prosperitu a společenské postavení v rámci městské komunity.

Více k publikaci zde.