Prof. PhDr. Jitka Radimská, Dr., obdržela od rektora JU pamětní medaili

V úterý 21. 12. 2021 obdržela paní prof. PhDr. Jitka Radimská, Dr., pamětní medaili ke 30. výročí JU.

Profesorka Jitka Radimská založila na nově vzniklé Jihočeské univerzitě významné a uznávané romanistické pracoviště – Ústav romanistiky FF JU, v jehož čele dlouhá léta působila. Díky jejímu pracovnímu i osobnímu nasazení získala jihočeská romanistika, která má pregraduální studijní programy, doktorské studium a habilitační práva, uznání v odborných kruzích nejen u nás, ale i v zahraničí. Paní profesorka se nadále věnuje výuce a výzkumu v oblasti frankofonní literatury a je velkou oporou mladým vědeckým pracovníkům a doktorandům, kteří u ní vždy mají dveře otevřené, stejně jako učitelé nebo její bývalí žáci.

Paní profesorce srdečně blahopřejeme!