Proběhla moderovaná debata s názvem Francouzština v profesní praxi

Ústav romanistiky Filozofické fakulty JU uspořádal dne 8. 2. 2023 moderovanou debatu se zástupci frankofonního byznysu ohledně užívání francouzského jazyka v profesním životě. Akce přibližující užitečnost francouzštiny v současném světě byla určena i pro zájemce o danou problematiku z řad veřejnosti, a především středoškolské studentky a studenty francouzštiny.

Na fakultě jsme přivítali významné zástupce frankofonního byznysu, kteří předali pozvaným více než 80 studentům středních škol z celého Jihočeského kraje pozitivní zprávu o dobré využitelnosti francouzštiny v profesní praxi. Na akci s tímto poselstvím vystoupili Michal Macko – ředitel Francouzsko-české obchodní komory, Roman Dušil – generální ředitel společnosti Pierre Fabre, Jaroslava Rezlerová – generální ředitelka Manpowergroup, Veronika Kormošová – ředitelka píseckého závodu společnosti Forvia a Martin Šíp – vedoucí partner advokátní kanceláře Constelius. Uvedení mluvčí představili možnosti uplatnění s francouzštinou ve svých oborech od kosmetiky, přes automotive, po právní služby, a to nejen ve firmách s francouzskou mateřskou společností.

Pořadatel Ústav romanistiky FF JU jim děkuje za účast a za povzbuzení do další práce – výuky francouzského jazyka, kterou nabízí ve 3 bakalářských a 3 magisterských studijních programech, jakož i v doktorském studijním programu Románská lingvistika.

→ Odkaz na přepis reportáže JTV: https://www.jihoceskatelevize.cz/zpravy/3137