Filozofickou fakultu navštívila delegace ze španělské ambasády a Instituto Cervantes

Dne 30. listopadu 2022 na své půdě Filozofická fakulta Jihočeské univerzity přivítala delegaci ze španělské ambasády a Instituto Cervantes. Fakultu svou návštěvou poctil J. E. pan Alberto Moreno Humet, velvyslanec Španělského království v ČR, kterého doprovodila atašé pro vzdělávání Amaya Cal Linaresaby a ředitel Instituto Cervantes Gonzalo Mangalo de Garay.

Po oficiálním přijetí zástupci vedení fakulty a oddělení španělské filologie Ústavu romanistiky, během kterého obě strany ocenily dlouhodobou a intenzivní spolupráci Filozofické fakulty s partnerskými univerzitami ve Španělsku, pan velvyslanec krátce pohovořil se studentkami a studenty španělského jazyka a literatury. Ti tak měli během přátelské diskuze příležitost se pana velvyslance zeptat, proč se rozhodl působit právě v diplomatickém odvětví či jaké jsou nejdůležitější předpoklady pro vykonávání úlohy velvyslance.