Filozofická fakulta přivítala španělského velvyslance

Jak vnímají studenti návrat k prezenční výuce? Jaké výhody přináší studium v „rodinném“ prostředí regionální univerzity? I na tato témata hovořil španělský velvyslanec se studenty a představiteli FF JU.

Středeční odpoledne dne 16. 3. 2022 se neslo v duchu již druhé návštěvy španělského velvyslance, J. E. pana Angela Lossady Torres-Quevedo, na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Spolu s atašé pro vzdělávání, paní Amayou Cal Linares, a obchodním radou, panem Josém Manuelem Revueltou Lapique, byli přijati prorektorkou pro zahraniční vztahy, paní doc. Radkou Závodskou, děkanem Filozofické fakulty, doc. Ondřejem Peškem, proděkanem pro zahraniční vztahy a rozvoj, dr. Pavlem Králem, a ředitelem Ústavu romanistiky, prof. Janem Radimským. Při představování univerzity pana velvyslance zaujala široká nabídka programů dvojího diplomu i rozvojové projekty zaměřené na podporu internacionalizace vědy, učitelství a lidských zdrojů ve spolupráci se španělskými univerzitami.

V příjemné atmosféře se nesla i druhá část programu, při níž pan velvyslanec, obchodní rada i atašé pro vzdělávání vyzpovídali studenty programů Španělský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod a Španělský jazyk a literatura, jak vnímají návrat k prezenční výuce. Studentky z Universidad de Salamanca, které po roce stráveném na JU získají ke španělskému diplomu také český, pak ocenily vřelé prostředí Filozofické fakulty.

Paní dr. Pešková za španělskou sekci Ústavu romanistiky na závěr od Jeho Excelence s velkým potěšením přijala pozvání na španělské velvyslanectví, kam se studenti španělštiny v doprovodu svých vyučujících vypraví seznámit s fungováním zastupitelského úřadu a španělsko-českými obchodními vztahy.