Cenu Josefa Jungmanna získal za rok 2018 Vladimír Medek

V úterý 8. října byla tradičně udělena cena Josefa Jungmanna. Za rok 2018 ji získal překladatel Vladimír Medek, jenž byl oceněn za převod románu Antonia Muňoze Moliny Polský jezdec. V minulosti se Medek proslavil jako překladatel Garcii Marqueze, Lawrence Durrella nebo ságy o Harry Potterovi, na jejímž překladu pracoval se svým bratrem.

Na udělování prestižních překladatelských cen byla zastoupena i Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Ředitel Ústavu anglistiky FF JU Ladislav Nagy zasedl v letošní porotě, Kateřina Hilská, jež na stejném ústavu řadu let vedla překladatelské kurzy, byla oceněna tvůrčí prémií za převod díla Jane Austenové Rozum a cit.