Přejít na hlavní obsah

Setkání generací: studentské odpoledne k 20. výročí Filozofické fakulty JU
setkani-generaci_uvodni

Kdy:
06.05.2026

O události

Filozofická fakulta JU v roce 2026 slaví 20. výročí. Spolu s mnoha vědecko-popularizačními akcemi jednotlivých ústavů, o kterých budeme průběžně informovat, letos proběhnou také dvě velké celofakultní oslavy.

První z nich ponese název Setkání generací. Na studentské odpoledne u příležitosti 20. výročí Filozofické fakulty JU se mohou studenti, studentky a všichni zaměstnanci a přátelé fakulty těšit už ve středu 6. května 2026.

Ústavy fakulty se zábavnou a neformální formou představí studujícím z jiných ústavů. Vrcholem odpoledne pak budou umělecká vystoupení studentek a studentů FF JU.

Program ke stažení → ZDE.

V souvislosti s konáním akce bylo vyhlášeno děkanské volno.


14:00–16:00

NEFORMÁLNÍ PROGRAM ÚSTAVŮ FAKULTY V UČEBNÁCH

  • Archeologický ústav / park před budovou FF nebo S1

V parku před fakultou vyroste několik stanovišť, kde si zájemci budou moci vyzkoušet vybrané aspekty života v raném středověku. Nameleme obilí, na ohništi připravíme pokrmy ze surovin známých z archeologických nálezů a vyrobíme kolomaz, nezbytnou pro provoz dřevěných soukolí. Vyzkoušíme si také spřádání a tkaní, výrobu keramických hrnců a možná dojde i na lov divoké zvěře!

  • Ústav věd o umění a kultuře – Kulturální studia, Estetika / S2 + chodba u schodiště v 1. patře

Zájemci se mohou těšit na pásmo fiktivních scének na téma „dialog o důležitosti humanitních oborů na naší fakultě (ve světě)“. Scénky budou mít dvě podoby – první připraví studenstvo Kulturních studií, druhou studenstvo Estetiky. Následovat bude workshop, ze kterého si návštěvníci odnesou vlastnoručně poskládaný plakát s popkulturními motivy. Na závěr si vyrobí jednoduché samolepky s postavami ze scének. Na chodbě před učebnou vznikne také fotokoutek, kde si návštěvníci vytvoří a odnesou vtipnou památku – k dispozici budou klobouky i další rekvizity.

  • Ústav anglistiky / S3

Na zájemce čeká neformální program představující anglistiku na FF JU. Přijďte si popovídat, vypít čaj o druhé a otestovat své znalosti klíčových děl anglické a americké literatury. Také budete moci přidat vlastní verš do společné básnické skladby a zakusit rytmus poezie za chůze.

  • Ústav germanistiky / S4 a S5

V učebnách S4 a S5 si návštěvníci zahrají online kvíz zaměřený na reálie německy mluvících zemí nebo deskové hry na stanovištích Spielecke. Připravena bude také escape game věnovaná Švýcarsku. Vídeňská či berlínská bohéma se může těšit na Kaffeehaus – koutek kavárenského povaleče s kávou, zákusky, novinami a diskuzním kroužkem!

  • Ústav archivnictví a PVH / S6

Chcete proniknout do tajů pomocných věd historických, které jsou základem nejen pro práci v archivech, ale i v oblasti historie? Přijďte si vyzkoušet psaní brkem a jiné aktivity! V učebně S8 bude na všechny zájemce čekat hned několik stanovišť s interaktivním programem.

  • Ústav romanistiky / Posluchárna P2 a S7

V posluchárně P2 proběhne divadelní představení studentů a studentek oboru Italský jazyk a kultura – „Sluha dvou pánů“ od Carla Goldoniho (od 14:00, 50 minut, v českém jazyce). V učebně S7 bude pro zájemce připraven románský kvíz a ochutnávka gaspacha. Po skončení představení se v obou místnostech uskuteční románské karaoke, rozdělené podle jednotlivých románských jazyků.

  • Historický ústav / Posluchárna P1

Studenti a studentky Historického ústavu zvou na velkolepou show v posluchárně P1. Pořad poukáže na skryté talenty, ale i na ty, kteří si jen myslí, že talent mají. Představí se v improvizovaných scénkách, které poukážou na kulturní klenoty v průběhu dějin. Uvidíte, jak by vypadala budějická defenestrace, do posluchárny přijede mašinka Tomáš a snad dojde i na operní zpěv, protože u nás platí, že „Možné je všechno!“.


Od 16:00 do skončení akce

STUDENTSKÁ PŘEHLÍDKA UMĚNÍ VŠEHO DRUHU VE VESTIBULU

  • Sofia Váňa / Estetika

Výstava obrazů Jen pro bílou zeď v mém pronajatém bytě.

  • Martin Staněk / ČJ pro SŠ + Geografie

Představení vlastních sbírek povídek a autorské čtení ukázek z tvorby.

(20 minut)

  • Jakub Mourek / absolvent SP Česko-německá areálová studia

Čtení básní z kapitol Láska bolí, Život není fér a Smrt nečeká sbírky Michaely Grubnerové, studentky SP Německý jazyk a literatura.

(5 minut)

  • Barbora Bednářová / ČJ pro SŠ + ZSV

Pěvecké vystoupení.

Do You Hear the People Sing (Les Miserábles, 2012)

This is me (The Greatest Showman)

(7 minut)

  • Jozef Cibula / AJ pro SŠ + NJ pro SŠ

Hudební vystoupení / příčná flétna.

Romance (Philippe Gaubert)

(8 minut)

  • Markéta Huclová / AJ pro SŠ + NJ pro SŠ

Pěvecké vystoupení.

Jsi můj pán (Dracula)

(5 minut)

  • Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni)

Divadelní představení v podání studentů a studentek SP Italský jazyk a kultura.

Hrají:

Vypravěči – Adéla Šrotýřová, Sára Olejníková

Truffaldino – Petra Jonášová

Florindo – Lenka Bestahovská

Beatrice – Kateryna Ratieieva

Silvio – Jakub Pokorný

Klárka – Simona Albrechtová

Smeraldina – Monika Vondráčková

(50 minut, v českém jazyce)


 
 

Powered by iCagenda

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1