Zasedání Asociace děkanů filozofických fakult

Ve dnech 18.–19. 11. 2021 hostila FF JU zasedání Asociace děkanů filozofických fakult. Hlavními body programu bylo hodnocení vědy a výzkumu v humanitních oborech a financování veřejných vysokých škol z veřejných zdrojů. Na první zmiňované téma promluvili hosté prof. Ing. Štěpán Jurajda, Ph.D., (člen Rady pro výzkum, vývoj a inovace) a PhDr. Pavel Baran, CSc., (první místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace), na téma financování filozofických fakult pak byla hostem Ing. Jana Říhová (ředitelka Odboru podpory vysokých škol a výzkumu MŠMT). Asociace přijala k oběma bodům jednání usnesení, viz níže.

Přijatá usnesení jsou dostupná zde: