Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky získal druhý významný projekt evropského rozměru

Bakalářský double degree studijní program germanistiky České Budějovice – Pasov.

Poté, co byl na Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU úspěšně dokončen tříletý česko-bavorský projekt „Od tradice k budoucnosti“ (2017–2019), na kterém participovaly vědeckovýzkumné týmy univerzit v Českých Budějovicích a v Pasově, začíná tentýž vědecký tým pracovat na nově získaném mezinárodním projektu řešeném v období 1. 12. 2020 až 31. 12. 2022, s názvem Mezinárodní double degree studijní program pro germanistiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Univerzitě Pasov.

Vedení projektu se opět ujala profesorka Alena Jaklová, vedoucím pasovské části týmu je, stejně jako v minulém projektu, odborník na jazykovědu profesor dr. Rüdiger Harnisch.

Plánovaný dvojí diplom budou moci naši studenti získat na základě úspěšně absovovaného studia jak na Filozofické fakultě JU, tak i na Filozofické fakultě partnerské univerzity v Pasově. Zde budou muset během studijního pobytu ve třetím ročníku bakalářského studia složit zkoušky v předmětech stanovených dohodou mezi oběma univerzitami a obhájit závěrečnou bakalářskou práci. To vše ve studijním programu „Sprach- und Textwissenschaften“. Analogicky totéž bude platit pro pasovské studenty, kteří budou studovat v double degree studijním programu germanistiky na Filozofické fakultě JU.

Aktuálně probíhající projekt je financován z prostředků evropských fondů pro regionální rozvoj CÍL EÚS s finančním objemem 307 850 eur. Projekt je součástí evropské prioritní osy 3 „Investice do dovedností a vzdělávání” a jeho úkolem je odbourání bariéry v přeshraničním vzdělávání a zvyšování prostupnosti vzdělávacího systému v dotačním území pokračující spoluprací mezi Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a Univerzitou Pasov.

Uvedený projekt rozšíří možnosti studia na obou univerzitách. Zároveň výrazně přispěje k širšímu uplatnění jeho absolventů na trhu práce, především pak v rámci česko-německé/bavorské spolupráce.