• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU získal druhý významný projekt evropského rozměru

Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU získal druhý významný projekt evropského rozměru

Bakalářský double degree studijní program germanistiky České Budějovice - Pasov

 

Poté, co byl v Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU úspěšně dokončen tříletý česko-bavorský projekt „Od tradice k budoucnosti“ (2017-2019), na kterém participovaly vědeckovýzkumné týmy univerzit v Českých Budějovicích a v Pasově, začíná tentýž vědecký tým pracovat na nově získaném mezinárodním projektu řešeném v období 1. 12. 2020 až 31. 12. 2022, s názvem Mezinárodní double degree studijní program pro germanistiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Univerzitě Pasov.

Vedení projektu se opět ujala profesorka Alena Jaklová, vedoucím pasovské části týmu je, stejně jako v minulém projektu, odborník na jazykovědu profesor dr. Rüdiger Harnisch.

Plánovaný dvojí diplom budou moci naši studenti získat na základě úspěšně absovovaného studia jak na Filozofické fakultě JU, tak i na Filozofické fakultě partnerské univerzity v Pasově. Zde budou muset během studijního pobytu ve třetím ročníku bakalářského studia složit zkoušky v předmětech stanovených dohodou mezi oběma univerzitami a obhájit závěrečnou bakalářskou práci. To vše ve studijním programu „Sprach- und Textwissenschaften“. Analogicky totéž bude platit pro pasovské studenty, kteří budou studovat v double degree studijním programu germanistiky na Filozofické fakultě JU.

Aktuálně probíhající projekt je financován z prostředků evropských fondů pro regionální rozvoj CÍL EÚS s finančním objemem 598.585,82 €. Projekt je součástí evropské prioritní osy 3 „Investice do dovedností a vzdělávání” a jeho úkolem je odbourání bariéry v přeshraničním vzdělávání a zvyšování prostupnosti vzdělávacího systému v dotačním území pokračující spoluprací mezi Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a Univerzitou Pasov.

Uvedený projekt rozšíří možnosti studia na obou univerzitách. Zároveň výrazně přispěje k širšímu uplatnění jeho absolventů na trhu práce, především pak v rámci česko-německé/bavorské spolupráce.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1