Ústav anglistiky FF JU získal prestižní grant mezinárodní spolupráce

Ústav anglistiky uspěl s projektem tzv. Strategického partnerství „Teachers of English for Future Europe (TEFE): EU mobility and employability through the Internationalisation of Teaching Practice“ [Učitelé anglického jazyka pro Evropu budoucnosti: Internacionalizace učitelských praxí, projekt EU mobility a zaměstnatelnosti] v grantové soutěži programu Erasmus+.

V letech 2020 až 2023 tak bude Jihočeská univerzita koordinovat mezinárodní projekt spojující 6 evropských univerzit (partneři z UK, DE, PL, SK a SP) zaměřený na zvyšování zaměstnatelnosti a mobility učitelů anglického jazyka.

Projekt tzv. Strategického partnerství „Teachers of English for Future Europe (TEFE): EU mobility and employability through the Internationalisation of Teaching Practice“ [Učitelé anglického jazyka pro Evropu budoucnosti: Internacionalizace učitelských praxí, projekt EU mobility a zaměstnatelnosti], který připravili pracovníci Filozofické fakulty JU pod vedením Mgr. Heleny Lohrové, Ph.D., uspěl v grantové soutěži programu ERASMUS+. Projekt je zaměřený na internacionalizaci pedagogické praxe a bude usilovat o vytvoření rámce a nástrojů zvyšujících zaměstnatelnost a mobilitu nově kvalifikovaných učitelů anglického jazyka.

Za tímto účelem bude Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích společně s pěti partnery z Velké Británie (Aston University), Polska (Uniwersitet Jagiellonski), Německa (Universität Passau), Slovenska (Univerzita Komenského v Bratislavě) a Španělska (Univerzita Pública de Navarra) v příštích třech letech čerpat grant ve výši 285 199,-EUR. Uvedené prostředky budou využity na organizaci společných školení zaměstnanců projektových partnerů a tří projektových setkání, která propojí vybrané studenty, nově kvalifikované učitele a zkušené mentory s cílem připravit výstupy projektu v podobě metodik, jejichž uplatnění v pedagogické praxi povede k vyšší mobilitě učitelů angličtiny v Evropské unii.