Úspěšná Noc vědců na téma TAJEMSTVÍ

6. 10. 2023 proběhl na Filozofické fakultě JU další ročník celorepublikové vědeckopopularizační akce Noc vědců. FF JU připravila 4 přednášky s názvy Záhadná smrt korunního prince (PhDr. Stanislav Doležal, Ph.D. / Historický ústav), Tajemství šifrovaných písemností v raném novověku (prof. PhDr. Marie Ryantová, CSc. / Ústav archivnictví a PVH), Špioni a utajované zprávy v raném novověku (Mgr. Kateřina Pražáková, Ph.D. / Historický ústav) a Značky na dnech středověkých nádob: Tajemství hrnčíře nebo archeologický pramen? (Mgr. Martin Pták / Archeologický ústav). Letos si na své přišli i nejmladší budoucí vědci a vědkyně. Úkolem dětských návštěvníků bylo, aby nám luštěním rébusů ze ztrát pomohli udělat nálezy.

Děkujeme všem zúčastněním za zájem a zápal pro věc, těšíme se na příští rok!