Slavnostní březnové promoce

Dne 3. března 2022 proběhly slavnostní promoce absolventek a absolventů FF JU. Gratulujeme a přejeme mnoho profesních i osobních úspěchů!


"Slibuji před akademickou obcí Jihočeské univerzity, že poznatků a dovedností, jichž jsem nabyl/a v průběhu vysokoškolského studia, budu využívat v souladu s ideály humanity, svobody a demokracie. Jsem si vědom/a, že za jejich uskutečňování nesu významnou míru zodpovědnosti. Proto se budu snažit svými činy tomuto slibu dostát.

Tak slibuji!"

Toto je znění akademického slibu, který podle staré univerzitní tradice absolventky a absolventi skládají. Ve světle událostí posledních dnů má apel na ideály humanity, svobody a demokracie o to větší váhu.


V jednom z promočních aktů se za čerstvé absolventky a absolventy ujala slova paní Nataliya Prokip:

"Vaše Magnificence, pane prorektore,

Spectabilis, pane proděkane,

vážené členky, vážení členové akademické obce, vážení hosté a přátelé Ukrajiny – a dnes má Ukrajina přátel hodně – díky Vám víme a cítíme, že nejsme sami. Vaše podpora je ohromná. Dva roky jsme všichni dodržovali různá opatření, seděli doma, báli jsme se jeden druhého. Nikdo nevěděl, kdy a jak to překonáme, a jak dlouho to bude trvat. Stačila jedna noc. Dnes otvíráte své domy pro moje spoluobčany, příbuzné a přátele z Ukrajiny.

Naši muži už týden statečně bojují za naši svobodu. Mnoho žen a dětí odjelo do Evropy, ale ještě více jich zůstává doma. Pomáhají si, pečují o nemocné a starší lidi. Každou chvíli se rozeznívají sirény a musí do úkrytů. Ale i tam, v tom válečném pekle, ve studených sklepech přichází na svět nové životy. A to nám dává velkou naději, že mír, láska, dobro a svoboda zvítězí.

Milí studenti a studentky, pěstujte svobodu, není to nic, co přichází samo. Svoboda je těžký každodenní boj a rozhodování. A nesmíme ji ztratit.   

Celým svým srdcem věřím, že Ukrajina vybojuje zpátky svá území. A my Ukrajinci už nikdy nikomu nebudeme muset dokazovat, že tato země je naše. Modlím se a prosím, ať Pan Bůh chrání moji rodnou Ukrajinu."


Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1