Skončila Letní škola slovanských studií

29. ročník Letní školy slovanských studií se jako tradičně konal na přelomu srpna a září, ve dnech 16. 8. 20121 – 6. 9. 2021.

Letošního běhu se zúčastnilo 21 stipendistek a stipendistů MŠMT ze šesti států (Belgie, Francie, Chorvatsko, Rakousko, SRN, Slovinsko).

Třítýdenní intenzivní jazykový kurz, který pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, zahrnoval kromě jazykových lekcí také odborné přednášky z historie, politologie, jazykovědy a českých reálií. V rámci volnočasových aktivit studentky a studenti navštívili několik jihočeských památek, např. zámek v Hluboké nad Vltavou, Český Krumlov, Terčino údolí u Nových Hradů nebo Tábor. Prostor byl dán také sportovním aktivitám a kultuře.

Většina letošních absolventek a absolventů studovala bohemistiku, často v kombinaci s dalším cizím, ne vždycky slovanským, jazykem. I přes přísná epidemická opatření se LŠSS vydařila a všichni zaslouženě získali závěrečná osvědčení. Jejich předání předcházel koncert na českobudějovické konzervatoři, který připravily sopranistky Ivana Čížková a Anna Kostohryzová, za klavírního doprovodu Věry Bauerové.

Zanedlouho začnou přípravy jubilejního 30. ročníku, který se snad, navzdory epidemické situaci, bude těšit velké účasti.