Sdělení děkana Filozofické fakulty JU k organizaci testování studentů a k průběhu prezenčních zkoušek konaných v prostorách FF JU

na základě usnesení vlády ČR č. 393 ze dne 19. dubna 2021, k mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví a v souvislosti s Informacemi k omezení provozu na JU v souvislosti s epidemií koronaviru z 21. dubna 2021, vydávám následující organizační pokyny.

1) Hromadná prezenční výuka se na Filozofické fakultě JU až do odvolání nekoná.

2) Pro účast na zkouškách, zápočtových testech a SZZ konaných v prostorách Filozofické fakulty JU se požaduje, aby student doložil, že podstoupil preventivní test na SARS-CoV-2 s negativním výsledkem, nebo skutečnost, že se na něj vztahuje některá z výjimek uvedených v Informacích k omezení provozu na JU v souvislosti s epidemií koronaviru z 21. dubna 2021.
Pro účely účasti na prezenčních zkouškách a zápočtových testech se studenti Filozofické fakulty JU testují výhradně v rámci Centrálního systému testování prostřednictvím POC antigenního testu na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2 prováděného poskytovatelem zdravotních služeb. Informace k organizaci testování jsou uvedeny na https://www.jcu.sk/univerzita/aktualne/novy-system-preventivniho-testovani-studentu. Před konáním zkoušky student předloží vyučujícímu, který zkoušku organizuje, potvrzení, které po absolvování testu od poskytovatele testovací služby obdrží.
Pouze ve zcela výjimečných případech je možné na Filozofické fakultě JU provést testování pomocí antigenních testů na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS-CoV-2, které jsou určené pro sebetestování. Tato možnost se týká jen studentů, kteří nejsou občany České republiky a kterým z důvodů vzniklých na straně poskytovatele pojišťovacích služeb není umožněno se přihlásit do Centrálního systému testování. Studentům, kteří nespadají do výše uvedené skupiny, nebude sebetestování umožněno. Sebetestování bude v prostorách Filozofické fakulty JU probíhat pouze v pondělí od 8.00 do 12.00. Studenti, kterých by se tato výjimečná možnost týkala, se musejí s nejméně čtyřdenním předstihem nahlásit na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Následně jim bude sdělen přesný čas, kdy se mají k tomuto testování dostavit.
Mimo tyto možnosti poskytované JU se pro účely účasti na prezenčních zkouškách, zápočtových testech a SZZ student může prokázat některým z dalších níže uvedených potvrzení (viz též Informace k omezení provozu na JU)
• potvrzením vydaným poskytovatelem zdravotních služeb o negativním výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 168 hodin a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření MZ k provádění testů,
• dokladem o tom, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u něj doba izolace podle platného mimořádného opatření MZ a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní, nebo
• certifikátem MZ o provedeném očkování proti onemocnění covid-19, pokud od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

3) Vyučující, kteří organizují prezenční zkoušky, zápočtové testy a SZZ v prostorách FF JU, musejí vést evidenci studentů, kteří se dané zkoušky či testu v daném termínu zúčastnili. Evidence bude vedena na základě údajů z databáze IS STAG. V případě SZZ evidenci účastníků vedou sekretariáty příslušných ústavů. Pokud se student před započetím zkoušky neprokáže některým z výše uvedených potvrzení o negativním testu na SARS-CoV-2, účast na zkoušce mu nebude umožněna.

4) Všichni zúčastnění musejí při organizaci a rozvrhování zkoušek a zápočtů vzít pečlivě v úvahu omezení, která v souvislosti s povinným testování vznikají.

doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D.
děkan

• pdf ke stažení → ZDE