Prohlášení kolegia rektora Jihočeské univerzity z 22. února 2022 k narůstajícímu napětí v rusko-ukrajinských vztazích

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích je zneklidněna současnou situací v rusko-ukrajinských vztazích, eskalací napětí na Ukrajině. Tak jako dříve Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabídla pomoc běloruským kolegům z řad studentů a zaměstnanců, tak podobným způsobem je univerzita připravena pomoci našim kolegům z Ukrajiny. Naše univerzita jako veřejná vysoká škola se hlásí k principům demokracie, svobody, k podpoře nedotknutelnosti územní celistvosti Ukrajiny stejně jako nedotknutelnosti území všech států.

Заява ректорату Південночеського університету від 22 лютого 2022 року про зростання напруженості російсько-українських відносин.

Південночеський університет у Чеських Будейовицях стурбований сьогоднішньою ситуацією російсько-українських відносин, ескалацією напруженості в Україні. Як і раніше Південночеський університет у Ческих Будейовицях пропонував допомогу білоруським колегам із числа студентів та співробітників, так і сьогодні університет готовий допомогти нашим колегам з України.  Наш університет, як державний університет, дотримується принципів демократії, свободи, сприяння недоторканності територіальної цілісності України, а також недоторканності територій усіх держав.