• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Prohlášení Asociace děkanů FF k tragické události na FF UK

Prohlášení Asociace děkanů FF k tragické události na FF UK

21. prosinec 2023 bude navždy zapsán do dějin českých univerzit černým písmem. V našich moderních dějinách se na akademické půdě neodehrála tak šokující událost, jako právě tento den v budově Filozofické fakulty Karlovy Univerzity. FF UK je nejstarší fakultou naší nejstarší univerzity, ke které všichni vzhlížíme s úctou, s níž s radostí spolupracujeme, kde hledáme inspiraci. Byla vždy v čele fakult, které nechávaly své brány otevřené vzdělání, výměně názorů a myšlenek, svobodnému vyjadřování. FF UK byla i dnes otevřena všem lidem dobré vůle. Stojíme v hrůze a smutku nad zbabělým a odporným činem, který se snažil pošlapal vše, co Filozofická fakulta UK představuje – vědění, toleranci, svobodu, život.

Jménem všech českých filozofických fakult, jejich vedení i akademických obcí si dovolujeme vyslovit svou účast paní děkance FF UK Mgr. Evě Lehečkové, Ph.D., našim milým přátelům, kolegům a studentům z FF UK. Všechny české filozofické fakulty vyjadřují hlubokou soustrast těm, kteří dnes ztratili své blízké. Myslíme na všechny zraněné a věříme v jejich brzké uzdravení. 

Z černého prosincového dne se budeme dlouho vzpamatovávat a zapomenut nebude nikdy. Jsme si však jisti, že Filozofická fakulta UK překoná tuto tragickou hodinu, v čemž má a bude mít plnou podporu sesterských filozofických fakult z celé země.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1