Proběhly závěrečné zkoušky studentek a studentů Češtiny pro cizince

Studentky a studenti kurzu Češtiny pro cizince dne 15.–16. 6. 2023 na Filozofické fakultě JU úspěšně složili závěrečné zkoušky. Roční intenzivní jazykový kurz, který účastníkům poskytl jazykovou přípravu ke studiu na všech typech českých vysokých škol, zakončili úrovní B1 nebo B2. Lektory a lektorkami kurzu byli studující Ústavu bohemistiky Filozofické fakulty JU Bc. Barbora Hejnová, Bc. Martina Průchová, Bc. David Veselý a Mgr. Kryštof Valíček.

Intenzivní dvousemestrální kurz s denní výukou českého jazyka probíhal 28 týdnů. Studentky a studenti se účastnili 20 vyučovacích hodin českého jazyka týdně, tedy celkem 560 hodin. Závěrečné zkoušky se konaly ve dvou dnech a účastníci kurzu museli prokázat znalosti z gramaticko-lexikální části, poslechu, psaní a konverzace.

Zkušení a přátelští lektoři z řad studujících Ústavu bohemistiky FF JU účastníkům pomohli osvojit si dovednosti pro komunikaci v českém jazyce potřebné nejen pro přijetí na vysoké školy, ale i pro běžný život v Česku. Účastníci obdrželi osvědčení o absolvování kurzu s vyznačením dosažené jazykové úrovně podle SERR.