Proběhlo historicky první zasedání Mezinárodní rady FF JU

24. a 25. 10. 2022 proběhlo historicky první zasedání Mezinárodní rady Filozofické fakulty JU (MR FF JU), která je poradním orgánem děkana pro posuzování kvality tvůrčí a vzdělávací činnosti FF JU a dalších souvisejících činností, o jejichž projednání podle svého uvážení děkan požádá.

V pondělí 24. 10. 2022 se členové MR FF JU sjeli ze všech koutů světa do Českých Budějovic. Své jednání začali neformální večeří, na které se mezi sebou členové navzájem poznali a seznámili se i s vedením fakulty. Druhý den, v úterý 25. 10. 2022, pokračovalo jednání na půdě FF JU, členům byla detailně představena fakulta, a to především její hlavní zaměření, jednotlivé ústavy a také další činnosti. Se svými prezentacemi vystoupili děkan prof. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D. (představení fakulty), proděkan pro vědu a výzkum prof. PaedDr. Vladimír Papoušek, CSc. (vědecké směřování fakulty), proděkan pro akreditace a řízení kvality prof. PhDr. Jan Radimský, Ph.D. (akreditace v rámci fakulty) a proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj PhDr. Pavel Král, Ph.D. (internacionalizace na fakultě).

Členové MR FF JU měli následně možnost samostatně jednat pod vedením jmenované předsedkyně MR FF JU, paní prof. dr hab. Joanny Czaplińské (University of Opole). Z jednání bude vyhotoven zápis a doporučení směřované FF JU. Poté následoval přejezd do Budějovického Budvaru, kde byla pro členy MR FF JU připravena prohlídka pivovaru. Po společném závěrečném obědě přišel na řadu volitelný volný program – prohlídka města České Budějovice nebo např. setkání s osobami z jednotlivých ústavů FF JU v rámci řešených oborů členů MR FF JU.

Mezinárodní rada byla vytvořena v rámci projektu Rozvoj JU – Kapacity pro VaV II, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014638.