• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Peruánský velvyslanec slavnostně zahájil výstavu ke 100. výročí česko-peruánských diplomatických vztahů

Peruánský velvyslanec slavnostně zahájil výstavu ke 100. výročí česko-peruánských diplomatických vztahů

Dne 29. listopadu 2022 navštívil Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích a Filozofickou fakultu Jihočeské univerzity J. E. pan Néstor Popolizio Bardales, velvyslanec Peruánské republiky v ČR, v doprovodu ministra pana Eduarda Rivoldiho. Během své návštěvy se setkal s rektorem Jihočeské univerzity, panem prof. PhDr. Bohumilem Jirouškem, Dr., prorektorkou pro zahraniční vztahy, paní doc. PaedDr. Radkou Závodskou, Ph.D., jakož i se zástupci vedení Filozofické fakulty, děkanem, panem prof. PhDr. Ondřejem Peškem, Ph.D., proděkanem pro zahraniční vztahy a rozvoj, panem PhDr. Pavlem Králem, Ph.D., proděkanem pro akreditace a řízení kvality, panem prof. PhDr. Janem Radimským, Ph.D., a se členy oddělení španělské filologie Ústavu romanistiky FF JU.


Ze společné diskuze vzešlo mnoho podnětů pro další prohlubování a rozšiřování doposud velmi úspěšné spolupráce mezi Jihočeskou univerzitou a Universidad Nacional de Trujillo v Peru. Při příležitosti návštěvy Jihočeské univerzity pan velvyslanec rovněž slavnostně zahájil výstavu ke 100. výročí spolupráce mezi Českou republikou a Peru, která je k vidění ve vestibulu Filozofické fakulty do 12. prosince 2022. Svou přítomností na Filozofické fakultě potěšil pan velvyslanec i studentky a studenty španělského jazyka a literatury. Těm přednášel o kulturní a geografické rozmanitosti Peru a vyzval je k účasti v soutěži o Iberoamerickou cenu, která je každoročně vyhlašována diplomatickými misemi iberoamerických zemí v České republice.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1