Nové fakultní školy FF JU

Gymnáziu Česká, VOŠ, SPŠ automobilní a technické a Obchodní akademii ČB, Husova 1 byl udělen status fakultní škola Filozofické fakulty JU.

20. 6. 2022 děkan FF JU prof. Ondřej Pešek a proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj FF JU dr. Pavel Král postupně navštívili spolupracující střední školy v Českých Budějovicích.

V dopoledních hodinách se setkali s ředitelem Mgr. Antonínem Sekyrkou na Gymnáziu Česká a s ředitelem Bc. Janem Šindelářem na VOŠ, SPŠ automobilní a technické. Odpoledne pak navštívili ředitelku Ing. Lenku Kubátovou na Obchodní akademii ČB, Husova 1.

Předmětem návštěv bylo nejen setkání s paní ředitelkou a pány řediteli přímo v prostřední spřátelených středních škol, ale především formální uzavření dosavadní úzké spolupráce během organizace pedagogických praxí a v dalších oblastech, a to podepsáním Smlouvy o spolupráci a udělení statusu fakultní školy.

Cílem FF JU je vzdělávat kvalitní absolventy, budoucí pedagogy, kteří budou připraveni na vstup do učitelské profese na různých typech středních škol a setrvají v ní. Společné akce zároveň mohou naopak motivovat absolventy fakultních škol v dalším studiu na Filozofické fakultě JU.

Dalšími fakultními školami FF JU jsou Biskupské gymnázium J. N. Neumanna a Gymnázium Český Krumlov.