Návštěva z Lorientu

15října zavítala na Jihočeskou univerzitu delegace z francouzského partnerského města Českých Budějovic Lorientu. Delegaci na čele se starostou města přivítal na JU rektor i zástupci fakult, které s tamní Jihobretaňskou univerzitou realizují společné diplomy. Uskutečnilo se též setkání se studenty.


V pátek 15. října zavítala na Jihočeskou univerzitu delegace z francouzského partnerského města Českých Budějovic Lorientu. Tamní Jihobretaňská univerzita patří k nejvýznamnějším zahraničním partnerům Jihočeské univerzity vůbec. Mezi oběma pracovišti probíhá již léta čilá výměna studentů i pedagogů, realizují se společné projekty a diplomy. Již od roku 2007 nabízí Filozofická fakula JU Dvojí diplom v oblasti Aplikovaných cizích jazyků pro mezinárodní obchod. V roce 2015 se přidala Ekonomická fakulta JU s Trojím diplomem v oblasti Řízení evropských a regionálních projektů, kdy tandem obou UBS, jak zní zkratka Jihočeské a Jihobretaňské univerzity ve francouzštině, doplnila německá Hochschule Zwickau.

Početnou delegaci města Lorient vedenou starostou města Fabricem Loherem přivítal na JU rektor Bohumil Jiroušek, kterého doplnili frankofonní zástupci fakult, děkan FF JU Ondřej Pešek a proděkan EF JU Kamil Pícha. Po slavnostním přijetí, jehož se zúčastnil také Kulturní rada francouzského velvyslanectví v České republice Stanislas Mrozek, následovalo neformální setkání se studenty. Francouzští studenti Trojího diplomu pohovořili o svých zkušenostech se studiem ve třech odlišných zemích a důležitosti interkulturních dovedností. Čeští absolventi Dvojího diplomu vyzdvihli přínos studia v zahraničí při vstupu na pracovní trh.

Vřelá atmosféra setkání provázela delegaci z Lorientu i po zbytek jejich návštěvy Českých Budějovic, kdy byli k zastižení na akcích festivalu francouzské a frankofonní kultury Bonjour Budějovice, který ve dnech 11. až 16. října pořádal zapsaný spolek Alliance française Jižní Čechy.

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1