Návštěva portugalského velvyslance na FF JU

Ve středu 6. října 2021 navštívil Filozofickou fakultu JU Jeho Excelence pan Luís Almeida Sampaio, velvyslanec Portugalské republiky, v doprovodu paní Gildy Machado, ředitelky jazykového centra Camões v České republice.

Cílem cesty bylo podepsání dohody o spolupráci mezi Jihočeskou univerzitou a Instituto Camões, která partnerům umožní pokračovat v dosavadním společném úsilí o posílení postavení portugalského jazyka a kultury formou kurzů nabízených Ústavem romanistiky Filozofické fakulty JU a doprovodných kreativních programů.

Postavení portugalštiny ve světě i v České republice a podpora výuky cizích jazyků a jazykové diverzity patřila také k hlavním tématům rozhovoru mezi panem velvyslancem a představiteli Jihočeské univerzity, kteří delegaci slavnostně přijali; rektorem JU, prof. PhDr. Bohumilem Jirouškem, Dr., děkanem Filozofické fakulty JU, doc. PhDr. Ondřejem Peškem, Ph.D., a proděkanem pro akreditace a řízení kvality a ředitelem Ústavu romanistiky Filozofické fakulty JU, prof. PhDr. Janem Radimským, Ph.D.

Během návštěvy, při níž delegace projevila zájem i o prohlídku kampusu, akademické knihovny či zázemí Filozofické fakulty, zástupce portugalského velvyslanectví a centra Camões zvláště oslovila právě probíhající expozice věnovaná životu a literárnímu dílu Milana Kundery.