Návštěva francouzského velvyslance na FF JU

Dne 28. 5. 2021 během své cesty do jižních Čech zavítal na Filozofickou fakultu JU jeho excelence velvyslanec Francie Alexis Dutertre.

V projevu ke shromážděným zástupcům Oddělení francouzského jazyka Ústavu romanistiky FF JU ocenil jejich práci a poděkoval za úsilí, které věnují šíření francouzštiny a frankofonní kultury. Zdůraznil důležitou roli mnohojazyčnosti v současné Evropě a připomněl, že podpora výuky cizích jazyků obecně a francouzštiny zvláště bude jednou z priorit blížícího se předsednictví Francie v Radě Evropské unie v první polovině příštího roku. V této roli Francii následně vystřídá Česká republika. Rok 2022 tak bude příležitostí zintenzivnit vzájemnou spolupráci. Jedním z výsledků na úrovni Filozofické fakulty JU bude opětovná návštěva pana velvyslance, tentokrát s cílem oslovit studenty s přednáškou na téma spolupráce Francie a České republiky v Evropské unii i ve světě.