Ministr Vladimír Balaš jednal s děkany filozofických fakult

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy prof. Vladimír Balaš se v úterý 10. ledna 2023 sešel se zástupci filozofických fakult, aby řešil alarmující situaci vyplývající z dlouhodobého finančního podhodnocování humanitních a společenských vědních oborů. V současné chvíli jsou platové podmínky akademických pracovníků těchto oborů hluboko pod celostátním průměrem. Ministr školství přislíbil řešení, které by mělo být rychlé a účinné, v opačném případě jsou existenčně ohroženy některé obory napříč celou Českou republikou v důsledku odchodu akademických pracovníků do nižších stupňů vzdělávání.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

FOTO: Veronika Rose, České předsednictví v Radě Evropské unie, 2022.