Fakulty doučují – Pomozte dětem ze základních škol

Národní pedagogický institut a Člověk v tísni opětovně vyzývá studenty vysokých škol, aby se zapojili do pomoci dětem ze základních škol, které v uplynulém školním roce nezvládaly distanční výuku a i v tomto školním roce se stále potýkají s problémy. Studenti vysokých škol mohou tyto žáky doučovat prezenčně i online. Na FF JU probíhá doučování v rámci volitelného předmětu Blok specializačních aktivit – didaktika (URO/70SAD).  Podmínkou pro získání zápočtu je doučování v rozsahu alespoň 10 výukových hodin za semestr. Největší zájem je o doučování českého jazyka, matematiky a cizích jazyků (anglického jazyka).

Milé studentky, milí studenti,

obracíme se na Vás v souvislosti s novou výzvou Národního pedagogického institutu a Člověka v tísni, abyste se aktivně zapojili do pomoci s doučováním dětí ze základních škol, které v uplynulém školním roce nezvládaly distanční výuku a i v tomto školním roce se stále potýkají se závažnými problémy. Studenti vysokých škol mohou tyto žáky doučovat prezenčně i online. Nově spuštěná elektronická databáze poptávek po doučování NPI umožňuje rychle získat kontakty na konkrétní školy po celé České republice. Největší zájem je o doučování českého jazyka, matematiky a cizích jazyků (angličtiny). Na FF JU probíhá doučování v rámci volitelného předmětu Blok specializačních aktivit – didaktika (URO/70SAD). Studenti si mohou tento předmět zapsat bez poplatků do 20. 10. 2021. Podmínkou pro získání zápočtu je odučit alespoň deset výukových hodin. Registrace do databáze NPI probíhá na následujícím odkazu: https://doucovani.zapojmevsechny.cz/school/registration-user/2?code=$2y$10$QcAJZwENGKwq4PFSxv.yQuh8jYzKfdUFnTkricrVperQLIXRW28dC. Vaši registraci následně aktivuje fakultní koordinátor doučování a v tu chvíli už můžete zobrazit a vyhledávat konkrétní poptávky po doučování. Videonávod pro studenty naleznete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=Xzim1XXUMzk (Prosím o registraci přes link výše).

fakulty-doucuji-banner-na-fb