Byla podepsána Institucionální dohoda mezi Jihočeskou univerzitou a Univerzitou v Trujillu v Peru

Slavnostního aktu, který se s ohledem na současnou epidemickou situaci konal ve virtuálním prostředí, se zúčastnilo celkem 18 zástupců obou univerzit a diplomatických institucí.

V pátek 23.4.2021 byla podepsána Institucionální dohoda mezi Jihočeskou univerzitou a Univerzitou v Trujillu v Peru

Za JU dohodu podepsala prorektorka pro zahraniční vztahy, doc. PaedDr. Radka Závodská, Ph.D. Za FF JU se účastnili děkan Filozofické fakulty JU, doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D., proděkan pro zahraniční vztahy a rozvoj, PhDr. Pavel Král, Ph.D., a zástupci Ústavu romanistiky FF JU, kteří tuto spolupráci iniciovali. Za Univerzitu v Trujillu dohodu podepsal Dr. Carlos Alberto Vásquez Boyer, rektor Univerzity v Trujillu. Přítomni byli dále akademický prorektor univerzity Dr. Juan Amaro Villacorta Vásquez, děkan Facultad de Educación y Ciencias de la Comunicación, Dr. Everando Guevara Guevara, a další zástupci humanitních a filologických oborů univerzity v Trujillu. Dohoda byla podepsána za účasti Velvyslanectví Peruánské republiky v Praze, Ministra Eduarda Rivoldiho, a zástupců Ministerstva zahraničních věcí v Trujillu.

Předmětem podepsané dohody je realizace výměnných pobytů dvou peruánských akademiků a tří studentů na Filozofické fakultě JU a výukové pobyty dvou akademických pracovníků z FF JU na Univerzitě v Trujillu v Peru. Tyto mobility budou uskutečňovány v nadcházejích třech letech. Jak uvedl ve svém projevu děkan FF JU, doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D., „Filozofická fakulta JU usiluje o rozvoj oboustranných mobilit a vzájemných vztahů se zeměmi v Latinské Americe. FF JU a její tým poskytne veškerou součinnost při rozvíjení těchto vztahů, jež začínají na úrovni výměnných pobytů a mají potenciál i v rozvoji společných vědecko-výzkumných projektů v oblasti filologie, historie, archeologie či dějin umění“.