Aktivity projektu Teachers of English for Future Europe (TEFE) úspěšně probíhají již 2 roky

Projekt Erasmus+ Teachers of English for Future Europe (TEFE), který spojil pět klíčových institucí z celé EU spolu s partnerem ze Spojeného království, pokračuje ve svých aktivitách s cílem internacionalizace učitelů angličtiny v Evropě. Projekt je zaměřený na internacionalizaci pedagogické praxe a jeho cílem je vytvoření rámce a nástrojů zvyšujících zaměstnatelnost a mobilitu nově kvalifikovaných učitelů anglického jazyka. Zúčastnění studenti a studentky a jejich vyučující navštěvují partnerské instituce v rámci intenzivních studijních programů (ISP), a seznamují se s různými přístupy ke vzdělávání učitelů angličtiny v jiných zemích. První ročník TEFE ISP zorganizovala FF JU v září 2021, druhý ročník TEFE ISP organizuje Univerzita v Pasově. První část druhého ročníku proběhla v online podobě již v březnu 2022, druhá část se uskuteční v září 2022. Třetí a poslední ročník TEFE ISP je naplánovaný na březen 2023 v Krakowě.

Vyučující, studenti a studentky Filozofické fakulty JU jsou již dva roky součástí úspěšného projektu TEFE. Jenom letos po březnovém online ISP v Pasově proběhlo od 4. do 7. 5. 2022 v Pamploně na University of Navarra druhé ze tří školení a workshopů pro zástupce partnerských institucí (IST), o kterém informuje aktuální Newsletter publikovaný na TEFE COIL (Collaborative Online International Learning) platformě.

Na tuto akci ve dnech od 18. 9. do 24. 9. 2022 naváže intenzivní studijní program opět pod taktovkou Univerzity v Pasově, během kterého TEFE účastníci budou dále rozvíjet své nabyté znalosti a dovednosti.

Za FF JU se dalšího TEFE ISP zúčastní Mgr. Alena Prošková, Ph.D. a Mgr. Helena Lohrová, Ph.D. z Ústavu anglistiky FF JU a 7 studentek učitelství Aj pro SŠ (Karolína Dvořáková, Anna Chourová, Vendula Klapová, Dominika Kocmichová, Klára Nikitínská, Soňa Urbánková a Karolína Volfová).

Součástí projektu TEFE je tedy celkem 6 aktivit (3 ISP a 3 IST), na které naváže diseminační konference, kterou – stejně jako třetí ISP - zaštítí Jagiellonian University in Krakow.