2. ročník intenzivního studijního programu TEFE uspořádala Univerzita v Pasově

Projekt Erasmus+ Teachers of English for Future Europe (TEFE), jehož cílem je internacionalizace učitelů angličtiny v Evropě, spojil pět klíčových institucí z celé EU spolu s partnerem ze Spojeného království. Ústředním aspektem tohoto tříletého projektu je možnost zúčastněných studentů a jejich učitelů navštívit partnerské instituce v rámci intenzivních studijních programů (ISP), a seznámit se s různými přístupy ke vzdělávání učitelů angličtiny v jiných zemích. První ročník TEFE ISP zorganizovala Filozofická fakulta v září 2021. Letošní druhý ročník TEFE ISP pořádá Univerzita v Pasově.

První část TEFE ISP proběhla vzhledem k probíhající pandemii v online podobě prostřednictvím ZOOM na konci března 2022. V průběhu čtyř dnů od 28. března do 1. dubna 2022 hostila Univerzita v Pasově více než 40 účastníků z řad studentů - budoucích učitelů angličtiny, aby se zabývali tématy interkulturních kompetencí, procesu uznávání učitelství v EU a internacionalizace, což je oblast, na kterou se univerzita specializuje. Přestože březnová vzdělávací akce ISP TEFE mohla proběhnout pouze online, jednalo se pro všechny zúčastněné o obohacující zkušenost. Nabyté znalosti a dovednosti pak budou TEFE účastníci mít možnost dále rozvíjet během navazující druhé části ISP. Ta bude pětidenní, již se připravuje a proběhne na konci září na Univerzitě v Pasově. Kompletní tiskovou zprávu s popisem celého březnového programu ISP Passau online najdete na anglické mutaci webu FF JU – ZDE.