Studenti z Budweiser Theatergruppe UAG úspěšně předvedli novou divadelní hru

Po téměř půlročních přípravách studentů a absolventů Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky nastal dlouho očekávaný moment: v úterý 19. března 2024 v prostorách Divadla U Kapličky byla představena německojazyčná inscenace divadelní hry Carla Goldoniho Der Diener zweier Herren. Toto první ze čtyř představení pořádaných v Českých Budějovicích bylo připraveno pro studenty gymnázií a základních škol a sklidilo velmi pozitivní ohlas. Diváci si chválili nejen srozumitelné zpracování tak složité hry, ale i sebevědomé a přesvědčivé výkony všech herců. Také byla oceněna možnost se na divadelní představení předem připravit, která byla poskytnuta prostřednictvím pracovního listu vytvořeného studenty divadelní skupiny.

Druhé představení, které proběhlo o dva dny později bylo tentokrát pro širokou veřejnost. A ohlasy byly opět výhradně kladné a herci si tak prožili i zdařilou večerní premiéru. Za velkého potlesku diváků a s pocitem úlevy z kvalitně uvedené hry dostal navíc každý herec a herečka milou odměnu v podobě květiny od ředitelky Ústavu Dr. phil. Markéty Ederové, což jen posílilo už tak pozitivní atmosféru večera. Všem divákům srdečně děkujeme za návštěvu a budeme se těšit opět po Velikonocích, konkrétně tedy ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 18.00 hodin, kdy proběhne budějovická derniéra. Nenechte si ujít nezapomenutelný germanistický zážitek.