Erich Kästner - přednáška doc. Edera

Ve středu 17. dubna se v Goethe centru konala přednáška docenta Jürgena Edera o životě a díle Ericha Kästnera. Tato událost přitáhla nejen studenty a pedagogy, ale i ostatní zájemce, kteří se setkali v Goethe centru. Přednáška začala prozkoumáním dětství Kästnera a postupně prošla jeho literárním odkazem až k jeho pozdním letům. Za pomoci zajímavých videí poutavě přiblížil pan Eder téma a dokázal zaujmout i pobavit všechny účastníky. Na závěr jsme si pomocí krátkého kvízu vyzkoušeli, jak dobře jsme si nové informace osvojili. Přednáška byla velmi úspěšná a setkala se s velkým zájmem publika.

Am Mittwoch, den 17. April, fand im Goethe-Zentrum ein Vortrag von Docent Jürgen Eder über das Leben und Werk von Erich Kästner statt. Dieses Ereignis zog nicht nur Studenten und Pädagogen des Institutes an, sondern auch andere Interessierte, die sich im Goethe-Zentrum trafen. Der Vortrag begann mit einer Untersuchung von Kästners Kindheit und ging dann allmählich über sein literarisches Erbe bis hin zu seinen späteren Jahren. Mit Hilfe interessanter Videos brachte Herr Eder das Thema spannend näher und konnte alle Teilnehmer fesseln und unterhalten. Abschließend haben wir mit einem kurzen Quiz getestet, wie gut wir uns die neuen Informationen angeeignet haben. Der Vortrag war sehr erfolgreich und stieß auf großes Interesse beim Publikum.