Workshop s doc. PhDr. Danou Dvořáčkovou-Malou, Ph.D., na téma Vývoj a aktuální výzvy dvorského výzkumu v kontextu evropského bádání

Ve středu 10. dubna 2024 navštívila Historický ústav Filozofické fakulty Jihočeské univerzity doc. PhDr. Dana Dvořáčková-Malá, Ph.D., z Historického ústavu Akademie věd České republiky. V rámci plánovaného odpoledního workshopu vystoupila před doktorandy a akademickými pracovníky Historického ústavu i dalšími zájemci z řad studentů s příspěvkem, který podrobně přiblížil směřování a perspektivy dvorského výzkumu v kontextu evropského bádání. Nastolené téma rozvířilo mezi všemi přítomnými pozoruhodnou debatu a připomnělo důležitost zkoumání dvorské problematiky.