Germanisté UAG FF JU opět hráli v němčině!

I letos, 30. března 2023, mohli shlédnout fanoušci divadelní kultury, ale zejména příznivci němčiny napříč Jihočeskou univerzitou i laickou veřejností představení, které nastudovali studentky a studenti Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky FF JU v Českých Budějovicích. A byl to opět obrovský úspěch! V divadle SUD byla tentokrát na programu klasika od G. B. Shawa Pygmalion. Uvedena tak byla v pořadí již šestá hra, která byla pro tyto účely bravurně formálně, především jazykově upravena týmem studentského divadla v čele s jazykovým asistentem UAG a rodilým mluvčím Tobiasem Böhmem. Diváci se tak mohli zaposlouchat do klasické němčiny původního dramatu, která byla doslova vyšperkována současnou Jugendsprache, a dialogy byly s lehkostí sobě vlastní protkány i výrazy dnešních technických trendů, takže byla situační komika povýšena na ještě vyšší level. Členky a členové studentského divadla UAG FF JU obětovali nastudování hry několik měsíců, a jelikož se někteří v prostředí studentského divadla UAG pohybují od samého začátku jeho existence, je velmi znatelná i jejich neustále se zvyšující jazyková kompetence. Ačkoli je studentské divadlo UAG záležitostí spíše zájmovou, jazykový profit u studentů se neustále potvrzuje. Důležitá je i skutečnost, že studentské divadlo UAG mohlo potvrdit svůj potenciál i ve dvou extra termínech, které byly určeny pro žáky a učitele středních škol a gymnázií v Českých Budějovicích.

DÍK ZA KRÁSNÝ ZÁŽITEK patří jmenovitě: Tobiasu Böhmovi, Bohuslavu Čurdovi, Vilému Duškovi, Anně Flecknové, Anetě Horáčkové, Dominice Kocmichové, Kláře Langmaierové, Jakubovi Mourkovi, Danielu Musílkovi a Šárce Vokrojové.

„Wir sind richtig stolz auf Sie!“

UAG FF JU