Výsledek volby kandidáta na funkci děkana FF JU

Oznámení výsledku volby

Akademický senát FF JU oznamuje, že na svém zasedání dne 27. 10. 2022 zvolil do
funkce děkana FF JU na následující funkční období

prof. PhDr. Ondřeje Peška, Ph.D.

V Českých Budějovicích dne 27. října 2022
doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D.
předsedkyně AS FF JU a předsedkyně volební komise

Dokument pdf ke stažení → ZDE

(zveřejněno dne 2. 9. 2022)
(zveřejněno 2. 9. 2022)
(zveřejněno 10. 10. 2022)
(zveřejněno 11. 10. 2022)

Akademický senát FF JU vyhlašuje volbu kandidáta na funkci děkana/děkanky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Usnesení o návrhu jmenování děkana/děkanky FF JU podle § 27, odst. 1. písm. g) zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách (dále jen „zákona“) a článku 8 Jednacího řádu Akademického senátu FF JU probíhá formou voleb. Volby vyhlašuje, harmonogram průběhu voleb a volební komisi jmenuje Akademický senát FF JU. Členství ve volební komisi je neslučitelné s kandidaturou na funkci děkana.

Volby probíhají podle § 27, odst. 3 zákona a podle článku 8 Jednacího řádu Akademického senátu FF JU: Kandidáta na funkci děkana/děkana má právo navrhovat každý člen akademické obce fakulty. Návrhy se podávají k rukám předsedkyně volební komise podle harmonogramu průběhu voleb, tedy od 5. září 2022 do 5. října 2022 do 16:00, a to písemně v pracovní době (osobně v zalepené obálce nebo doporučeným dopisem na adresu předsedkyně volební komise doc. Mgr. Miroslavy Aurové, Ph.D., Ústav romanistiky, FF JU, Branišovská 31a, 370 05 České Budějovice). V případě nepřítomnosti předsedkyně volební komise lze zalepenou obálku s návrhem kandidáta/kandidátky předat vedoucí kanceláře děkana Mgr. Barboře Poslušné.

Platný návrh musí obsahovat jméno, příjmení a tituly kandidáta/kandidátky, jeho pracovní zařazení v rámci FF JU nebo jiné instituce, kde je kandidát/kandidátka zaměstnán, včetně telefonního čísla a e-mailového spojení na navrženého kandidáta, a dále jméno, příjmení a zařazení navrhovatele/navrhovatelky v akademické obci FF JU, jeho podpis a datum odevzdání návrhu.

Přijímají se pouze ty návrhy, které budou odevzdány v zalepené obálce a nadepsané „Návrh kandidáta na funkci děkana/děkanky FF JU“. Předsedkyně volební komise tím přebírá zodpovědnost za to, že jména navrhujících a jejich návrhy zůstanou známá pouze jemu a že se tato informace dále nerozšíří. Předsedkyně volební komise tím chce zamezit obavám, že informace o tom, koho člen akademické obce navrhuje, by mohly mít dopad na jeho studium nebo profesní kariéru.

Návrh na jmenování děkana/děkanky je přijat, jestliže se pro něj vyslovila nadpoloviční většina všech členů Akademického senátu FF JU. Pokud jsou navrženi více než dva kandidáti a žádný z nich v prvním kole volby nezíská nadpoloviční většinu hlasů, postupují do druhého kola dva kandidáti z prvního kola s největším počtem hlasů (v případě rovnosti hlasů i více kandidátů). Jestliže ani ve druhém kole nebude zvolen žádný z kandidátů, uskuteční se podle stejného principu třetí kolo.

V průběhu voleb může kterýkoli z navržených kandidátů od své kandidatury odstoupit, a to vždy před zahájením příslušného kola.

Složení volební komise

• Předsedkyně:

doc. Mgr. Miroslava Aurová

• Členové:

Mgr. Veronika Faktorová, Ph.D.

doc. Mgr. et Mgr. Václav Grubhoffer, Ph.D.

Mgr. Jakub Novák

Harmonogram průběhu voleb na funkci děkana/děkanky FF JU na funkční období od 25. 1. 2023 do 24. 1. 2027

1. Vyhlášení voleb ke dni 5. září 2022
  2. Podání písemných návrhů kandidátů k rukám předsedkyně volební komise do 5. října 2022, do 16:00 hodin
  3. Zjištění souhlasu navrhovaných kandidátů a zveřejnění seznamu navržených kandidátů i těch, kteří přijali kandidaturu, do 10. října 2022 do 16:00 hodin
  4. Možnost podání písemných námitek k průběhu voleb a k navrhovaným kandidátům k rukám předsedkyně volební komise do 21. října 2022 do 16:00 hodin; na později podané námitky nebude brán zřetel
  5. Vystoupení kandidátů, kteří přijali kandidaturu na funkci děkana/děkanky FF JU, před akademickou obcí a zaměstnanci FF JU dne 26. října 2022 od 14:00 hodin v místnosti P1
  6. Zasedání Akademického senátu a volby děkana/děkanky FF JU dne 27. října 2022 v 9:00 hodin
  7. Zveřejnění výsledků volby dne 27. října 2022 do 15:00 hodin

V Českých Budějovicích dne 2. září 2022

doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D., v. r.

předsedkyně AS FF JU a předsedkyně volební komise