Krajské kolo XXXII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky

Ve středu 3. dubna 2024 proběhlo v prostorách Filozofické fakulty Jihočeské univerzity krajské kolo XXXII. ročníku Dějepisné soutěže studentů gymnázií České republiky a Slovenské republiky. Organizační záštitu celé akci již tradičně poskytly Gymnázium Jírovcova spolu s Historickým ústavem Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Tříčlenná družstva studentů ze sedmnácti jihočeských gymnázií se musela v časovém limitu jedné hodiny podrobit náročnému testu, který prověřil znalost dějin Evropy z let 1975 až 2000. V silné konkurenci se umístili na nejvyšším stupni soutěžící z Gymnázia Strakonice. Druhá příčka patřila Gymnáziu Dačice. Třetí místo obsadili zástupci Českého reálného gymnázia v Českých Budějovicích. Všechny tři nejlepší týmy se díky skvělému výkonu přímo kvalifikovaly do celostátního kola soutěže, které se uskuteční v Chebu.