Specializační seminář k politickým a kulturním dějinám 18. a 19. století II

Po 15.00–16.30 kancelář I. Cermana / I. Cerman´s office

Vyučující: doc. Dr.Phil. Ivo Cerman, Ph.D., Mgr. Zdeněk Bezecný, Ph.D.

Cílem specializačního semináře je seznámit hlouběji s dějinami Českých zemí v epoše osvícenství a liberalismu (1740–1918), představit prameny a připravit studenty na samostatnou badatelskou práci v tomto období. Letní semestr navazuje na látku zimního semestru.

The aim of the specialized course is to provide a deeper knowledge of Bohemian lands in the age of Enlightenment and liberalism (1740-1918). We also make students acqainted with the sources and prepare them to conduct their own research in this era. The summer semester continues the work of the winter semester.

• 25. 2. Owenovo křesťanství ve vývoji / The Development of Owen’s Christianity
  • 4. 3. Úloha výchovy v Owenově utopii / the role of education in Owen’s utopia
  • 11. 3. – konzultace k bakalářské práci / consultations on the bachellor’s thesis
  • 18.3. – odpadá (studijní cesta badatelů do Skotska na Owenův New Lanark)