Mezinárodní setkání medievistů sdružených v networku Carmen

Středa 4 září 2019 08:00

do

Čtvrtek 5 září 2019 18:00

Ústav věd o umění a kultuře FF JU spoluorganizuje spolu s Ústavem českých dějin FF UK ve dnech 4.–5. 9. 2019 mezinárodní setkání medievistů.

Ústav věd o umění a kultuře FF JU spoluorganizuje spolu s Ústavem českých dějin FF UK ve dnech 4. – 5. září 2019 mezinárodní setkání medievistů sdružených v networku CARMEN – Cooperative for the Advancement of Research through a Medieval European Network. Organizace, která je členkou evropských akademických sdružení ALLEA a EASSH, byla založena v r. 2007 setkáním v Pratu s cílem podpořit vznik mezinárodních kolaborativních projektů a posílení odborných kontaktů v oblasti středověkých studií.

Jejími členy dnes nejsou jen evropská univerzitní medievistická pracoviště, ale má zastoupení i v USA, Austrálii a na Dálném východě. Již pravidelně přijíždí na tato setkání kolem 60 medievistů z různých zemí. Neformální setkání je otevřené všem odborníkům věnujícím se tématům z oblasti středověkých studií a raného novověku, s cílem podpořit vzájemné kontakty, výměnu zkušeností a hledat mezinárodní partnery pro projekty.

Jsme rádi, že CARMEN letos poprvé zavítá do České republiky a Jihočeská univerzita bude u toho. Příští setkání se uskuteční na Trinity College v Dublinu v roce 2020 a na Harvardské univerzitě v roce 2021.

Program ke stažení → ZDE

Kde