Úspěšná účast studentů germanistiky na mezinárodním divadelním festivalu

"Nachdem die letzten beiden Jahre im Zeichen Coronas standen und nur eine Online-Version bzw. eine Mini-Version mit zwei Stücken möglich war, konnte das internationale, deutschsprachige Studierendentheaterfestival „Drehbühne Brno“ dieses Jahr wieder mehrere Gruppen empfangen – darunter auch Studenten des Instituts für Tschechisch-Deutsche Arealstudien und Germanistik der FF JUMit ihrer modernisierten Adaption hatten Sie bereits mehrere Aufführungen in České Budějovice gemeistert; nun durften Sie am Eröffnungsabend für Interessierte aus Brno und Umgebung und Mitglieder anderer Studierendentheater aus u.a. München, Dresden, Bratislava und Plzen spielen, deren Stücke natürlich auch gerne und begeistert rezipiert wurden.

Die Aufführung war ein voller Erfolg, und hoffentlich sieht man sich auch nächstes Jahr wieder - mit einem neuen Stück."...tolik o studentském divadelním festivalu v Brně náš jazykový asistent DAAD Tobias Böhm.

A co napsali o festivalu samotní herci?

Stejně jako předchozí rok, i letos se studenti a studentky Ústavu česko-německých areálových studií a germanistiky vypravili do jihomoravského Brna, aby zde v rámci mezinárodního festivalu studentských divadel Drehbühne Brno uvedli svoji již v pořadí šestou hru, kterou byl Pygmalion z pera irského dramatika George Bernarda Shawa.

Oproti loňsku byla účast na festivalu vskutku hojná a mezinárodní. Dorazily soubory nejen z Německa, ale také z Rakouska a ze Slovenska. Velmi příjemným překvapením festivalu byla účast divadelní skupiny Kinderbühne der Mittelschule Naarn z Horního Rakouska, která nacvičila hru Asterix erobert Rom.

Zatímco vloni bylo vystoupení v Brně pro skupinu vůbec prvním v celé řadě povedených, letos zde skupina odehrála derniéru. Jako všechna předchozí představení skupiny, i toto zaznamenalo u publika veliký úspěch. Uznání se hercům a herečkám dostalo nejen od dospělých, ale také od těch nejmladších. Vyzdvihována byla zejména jazyková dovednost všech účinkujících a nápad zpracovat klasické dílo v moderním světle a s obměnou jazyka, o což se zasloužil Tobias Böhm, který hru přepsal a poupravil.

Spolu se skupinou z Jihočeské univerzity zastupovali Českou republiku na festivalu v Brně také studenti a studentky ze Západočeské univerzity v Plzni, kteří nacvičili hru Maturastreich.. Na poslední chvíli dorazila také divadelní skupina z Univerzity Komenského v Bratislavě, která se svým představením Wiener Kabarettabend dokázala zdařile zastoupit skupinu z Lipska, která z důvodu nemoci nemohla dorazit. Dále vystoupily spolky z Mnichova a Drážďan, jejichž představení byla velice poutavá a neobvyklá. Oceňováno bylo zejména spojení herectví a tance.

Rakousko zastupoval kromě již zmíněné skupiny z Horního Rakouska také divadelní spolek Papiertheater Zunder und Laut Fragen z Vídně. Jeho představení se týkalo osobnosti básníka Huga Sonnenscheina a bylo také velice zajímavé.

Členové a členky studentského divadla UAG tímto z celého srdce děkují všem svým fanouškům a přátelům za jejich podporu.

Máme vás rádi a těšíme se na vás opět v příštím akademickém roce!

Studentky a studenti UAG FF JU