Ústav
česko-německých areálových studií a germanistiky

Evropský projekt Double-degree studium germanistikyJihočeská univerzita v Českých Budějovicích
a
Univerzita Pasov

zahájily další společný projekt v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020

Cílem společného projektu (proj. č. 318) Mezinárodní double degree studijní program pro germanistiku na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Univerzitě Pasov/Internationaler Double-Degree- Studiengang für Germanistik an der Südböhmischen Universität Budweis und der Universität Passau je vytvořit společný double degree bakalářský studijní program pro germanistiku a zařadit ho do nabídky vzdělávání na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Filozofické fakultě Univerzity v Pasově. Uvedený projekt tak rozšíří možnosti studia na obou univerzitách a zároveň výrazně přispěje k širšímu uplatnění jeho absolventů na trhu práce, především pak v rámci česko-německé/bavorské spolupráce.

Hlavní cíle projektu:

- vytvoření společného double degree bakalářského studijního programu pro germanistiku a jeho zařazení do studijní nabídky obou univerzit
- zintenzivnění přeshraniční spolupráce mezi vysokými školami jihočesko-východobavorského regionu
- harmonizace vzdělávání na fakultách obou partnerských univerzit a zvyšování prostupnosti vzdělávacího systému na obou stranách hranice
- odbourávání bariéry v přeshraničním vzdělávání
- získání komunikačních dovedností, prohloubení odborných a interkulturních kompetencí studentů obou univerzit.

Plánovaný dvojí diplom budou moci studenti získat na základě úspěšně absolvovaného studia jak na Filozofické fakultě JU, tak i na Filozofické fakultě partnerské univerzity v Pasově. Zde budou muset během studijního pobytu ve třetím ročníku bakalářského studia složit zkoušky v předmětech stanovených dohodou mezi oběma univerzitami a vypracovat závěrečnou bakalářskou práci. To vše ve studijním programu „Sprach- und Textwissenschaften“. Analogicky totéž bude platit pro pasovské studenty, kteří budou studovat v double degree studijním programu germanistiky na Filozofické fakultě JU.

Projekt je řešen od 1. 12. 2020 do 31. 12. 2022 a celkem je dotován částkou cca 15 mil. Kč (598.585,82 EUR).

Vedoucím partnerem je Ústav česko-německých areálových studií a germanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity (prof. PhDr. Alena Jaklová, CSc.) a projektovým partnerem je Filozofická fakulta Univerzity v Pasově (Lehrstuhl Prof. Dr. Alexander Werth).

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice +420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice+420 387 774 801 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1