Vítáme Vás na stránkách Ústavu anglistiky FF JU!

 

Ústav anglistiky byl založen k 1. září 2010 a dnes nabízí dvouoborové bakalářské studium anglického jazyka a literatury (v kombinaci se studiem bohemistiky, historie, biologie, chemie a romanistickými obory), dvouoborové navazující magisterské studium anglické a americké literatury a dvouoborové navazující magisterské studium učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy. Vedle povinných předmětů mohou studenti vybírat z pestré škály předmětů povinně-volitelných a volitelných, včetně studia anglických a amerických reálií, literárního překladu prózy a poezie a mnoha specializovaných seminářů literárních.

 

Aktuality

Ladislav Nagy píše v dnešních (22. 3. 2017) Hospodářských novinách o debutu Leslie Parryové. Více zde: http://archiv.ihned.cz/c1-65668090-leslie-parry-chram-divu-odeon-kniha-recenze.

Mariana Machová zve na přednášku Elizabeth Bishopová a překlad, která se uskuteční 28. března 2017 v 18:00 na FF UK v Praze. Více informací naleznete zde.

Ladislav Nagy doprovodil program české premiéry hry Finegana Kruckemeyera Na moři, zírám nahoru přehledovým esejem o australské literatuře. Více se dočtete zde.

Jana Kozubíková Šandová vydala monografii s názvem Speaker Involvement in Political Interviews. Více o knize naleznete zde.

David Vichnar píše o multilingualismu po Finnegans Wake. Více se dočtete zde.

Mariana Machová vydala v americkém nakladatelství Lexington Books monografii s názvem Elizabeth Bishop and Translation. Více o knize naleznete zde.

V překladu Tomáše Jajtnera a Martina Lauera vyšla kniha Alfreda Brendela Hudba, smysl a nesmysl. Více o knize naleznete zde.
Novinky