TÉMATA DIPLOMOVÝCH PRACÍ 2019/2020

doc. Mgr. Miroslava Aurová, Ph.D.

• Konceptualizace a metafory: kontrastivní analýza somatické frazeologie v češtině a španělštině. (Bc. Sandra Rozsnyová)
  • Osvojování řeči v multikulturním prostředí. (Bc. Sandra Nováková)

Lic. David Andrés Castillo, Ph.D.

• Los textos narrativos en clase de ELE, según los niveles el MCER.
  • Problemas de interlengua en los estudiantes checos: propuesta didáctica para mejorarlos.

Mgr. Kateřina Drsková, Ph.D.

• Poetika cestopisů Nicolase Bouviera.
  • Francouzský spisovatel martinického původu Patrick Chamoiseau: autor a dílo.
  • Jaroslav Vrchlický jako překladatel a propagátor francouzské literatury v českém prostředí.

doc. PhDr. Ondřej Pešek, Ph.D.

• Časové věty vedlejší ve staré francouzštině.
  • Výčet jakožto textová struktura – kontrastivní analýza.

PhDr. Jana Pešková, Ph.D.

• Strategie překladu vybraných textových segmentů ze španělsky psaných právních dokumentů a matričních dokladů do češtiny. (ideálně Argentina, Peru, příp. jiná oblast - téma lze zadat mezi více studentů
  • Výrazové prostředky terminativnosti v češtině a španělštině v kontrastivní perspektivě.

JUDr. Mgr. Ivo Petrů, Ph.D.

• Bezekvivalentní lexikum v rámci terminologie Nového občanského zákoníku a jeho překlad do francouzského jazyka.
  • Kodifikace francouzské právní terminologie v Québecu.

PhDr. Josef Prokop, Ph.D.

• Život a dílo osobností pražské romanistiky. (téma pro vícero studentů, DP bude věnována vždy jedné konkrétní osobnosti)
  • Postava chlubivého vojáka ve španělském divadle 16. století.

Prof. PhDr. Jitka Radimská, Dr.

• Le rôle de la préface dans le roman épistolaire Les Liaisons dangereuses de Choderlos de Laclos.
  • La modernité du roman dialogué Le Neveu de Rameau de Diderot.
  • La vie et l’œuvre d’Eugène Billaudeau, lecteur français et auteurs des manuels de FLE à  Brno (1914–1948).

Dott. Fabio Ripamonti, Ph.D.

• Bilingvismus a jeho vliv na jazykové interference v hovorové italštině u dětí z italsko-českých rodin žijících v Čechách. (Bc. Pamela Zampinová)