Webové stránky okresu Freyung-Grafenau jsou nyní také v českém jazyce

Nová domovská stránka okresního úřadu přináší nové, modernější uspořádání a lepší čitelnost na mobilních zařízeních. Okresní rada Sebastian Gruber a odpovědný online editor Christian Luckner se těší na velkou návštěvnost na nových stránkách.

 

Komplexní informace pro návštěvníky, prázdninové hosty, dojíždějící a české občany v jejich mateřském jazyce

Domovská stránka okresu Freyung-Grafenau byla představena v novém designu na jaře roku 2019. Od roku 2011 do roku 2019 byla předchozí verze naší aktuální domovské stránky k dispozici také v české jazykové verzi. Nyní nová současná verze v českém jazyce doplňuje naši nabídku digitálních informací.

Přechod na tuto verzi v minulém roce přinesl nejen nové, modernější rozvržení, ale především zlepšenou čitelnost na mobilních zařízeních (škálovatelnost). V rámci této verze domovské stránky byly některé oblasti (řidičské průkazy, registrace) rozšířeny, k rozšíření v jiných oblastech došlo v posledních několika měsících. Stále chyběla odpovídající nabídka pro naše české občany v okrese a sousedy v Jihočeském a Plzeňském kraji.

Okresní rada Sebastian Gruber vysvětluje: „S novou českou jazykovou verzí naší domovské stránky máme příležitost prezentovat okres v naší sousední zemi otevřeným a dynamickým způsobem. Jako okresní správa zaměřená na služby chceme českým občanům nabídnout širokou škálu možností, informací a interakce. Návštěvníci stránek najdou na našem webu spoustu informací o našem okrese, jeho zařízeních a jejich zaměření, histori, politice, kultuře, cestovním ruchu, ekonomikce a dalších tématech. “

Okres Freyung-Grafenau se nachází od pádu železné opony uprostřed Evropy v bezprostředním sousedství České republiky a Rakouska. Geografická jedinečnost okresu Freyung-Grafenau je jeho zvláštní poloha v oblasti tří zemí České republiky, Rakouska a Německa. Dobré vztahy s našimi sousedy nám otevírají další příležitosti a potenciál. Proto je nám kvalitní nabídka digitálních informací pro naše české spoluobčany a sousedy obzvláště důležitá.

Na naší domovské stránce záměrně nevyužíváme software pro digitální překlad. Všechny texty přeložili česká kolegyně a stážisté z Jihočeské univerzity. Okresní úřad proto prosí každého, kdo by chtěl přespět k rozšíření obsahu nebo jeho zlepšení, aby nás kontaktoval na adrese homepage@landkreis-frg.de.

„Kromě toho,“ řekl okresní rada Sebastian Gruber, „přejeme všem českým občanům - zejména v sousedním Plzeňském a Jihočeském kraji, našem partnerském městě Třeboň a všem ostatním, kteří mají zájem o náš okres, mnoho radosti při seznamování s novými domovskými stránkami!“

Na novou domovskou stránku se dostanete na známé adrese: www.freyung-grafenau.de.