Vítáme Vás na stránkách Ústavu anglistiky FF JU!

 

Ústav anglistiky byl založen k 1. září 2010 a dnes nabízí dvouoborové bakalářské studium anglického jazyka a literatury (v kombinaci se studiem bohemistiky, historie, biologie, chemie a romanistickými obory), dvouoborové navazující magisterské studium anglické a americké literatury a dvouoborové navazující magisterské studium učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy. Vedle povinných předmětů mohou studenti vybírat z pestré škály předmětů povinně-volitelných a volitelných, včetně studia anglických a amerických reálií, literárního překladu prózy a poezie a mnoha specializovaných seminářů literárních.

 

Aktuality

Ladislav Nagy píše o českém překladu románu Dorothy Allisonové Parchant z Jižní Karolíny. Více se dočtete zde.

Jana Kozubíková Šandová vydala monografii s názvem Speaker Involvement in Political Interviews. Více o knize naleznete zde.

David Vichnar píše o multilingualismu po Finnegans Wake. Více se dočtete zde.

Mariana Machová vydala v americkém nakladatelství Lexington Books monografii s názvem Elizabeth Bishop and Translation. Více o knize naleznete zde.

V překladu Tomáše Jajtnera a Martina Lauera vyšla kniha Alfreda Brendela Hudba, smysl a nesmysl. Více o knize naleznete zde.
Novinky
24.5.
jsou pro studenty připravena k vyzvednutí na sekretariátu Ústavu anglistiky FF JU.
16.5.
23. května 2017, uvádí, komentuje, překládá, čte a debatuje Mariana Machová.