Vítáme Vás na stránkách Ústavu anglistiky FF JU!

 

Ústav anglistiky byl založen k 1. září 2010 a dnes nabízí dvouoborové bakalářské studium anglického jazyka a literatury (v kombinaci se studiem bohemistiky, historie, biologie, chemie a romanistickými obory), dvouoborové navazující magisterské studium anglické a americké literatury a dvouoborové navazující magisterské studium učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy. Vedle povinných předmětů mohou studenti vybírat z pestré škály předmětů povinně-volitelných a volitelných, včetně studia anglických a amerických reálií, literárního překladu prózy a poezie a mnoha specializovaných seminářů literárních.

 

Aktuality

Nakladatelství Dybbuk vydalo knihu esejů Čeho bychom se měli obávat?, jejíž překlad vznikl na překladatelském semináři Ladislava Nagye. Více se dočtete zde.
 
V překladu Ladislava Nagye vychází román Samota Andrewa M. Hurleyho oceněný cenou Costa za nejlepší románový debut roku 2015. Více informací o knize naleznete zde.
 

V nakladatelství Plus vychází román Mileny Busquetové v překladu Mariany Machové. Recenzi najdete zde.

Jana Kozubíková Šandová vydala monografii s názvem Speaker Involvement in Political Interviews. Více o knize naleznete zde.

David Vichnar píše o multilingualismu po Finnegans Wake. Více se dočtete zde.

V překladu Tomáše Jajtnera a Martina Lauera vyšla kniha Alfreda Brendela Hudba, smysl a nesmysl. Více o knize naleznete zde.
Novinky
5.9.
Přednáška Mgr. Tomáše Jajtnera, Ph.D. et Th.D., v Městské knihovně Jindřichův Hradec.
7.6.
jsou pro studenty připravena k vyzvednutí na sekretariátu Ústavu anglistiky FF JU.
10.4.
na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti Dubno.