Jak se dělá věda na FF JU

Friday 22 November 2019 09:30 AM - 11:30 AM

Čtvrtý přednáškový blok se uskuteční 22. listopadu 2019 od 9.30 do 11.30 hod. ve společenském sálu lázní Aurora v Třeboni. Cyklus je určený primárně pro středoškolské studenty, ale srdečně zváni jsou také zájemci z řad široké veřejnosti.

Filozofická fakulta Jihočeské univerzity pořádá cyklus popularizačních přednášek nazvaný
"Jak se dělá věda".
Smyslem projektu je poutavou formou představit naše filologické, historické a umělecko-kulturální obory. Oproti klasickým dnům otevřených dveří je zmíněný cyklus přednášek zaměřen především na představení konkrétních oborů v podání předních osobností fakulty, které se vedle výuky podílejí také na soudobém výzkumu. Zájemci se tak na přednáškách mají šanci seznámit s různými obory trochu osobitější formou.

V rámci tohoto cyklu proběhly již tři přednáškové bloky - více informací naleznete → ZDE.

Zájemcům bude nabídnuta autobusová přeprava. Autobus bude odjíždět v 8.00 hod. od budovy Filozofické fakulty a rektorátu (Branišovská 31a, České Budějovice).

Vzhledem k tomu, že kapacita přednáškového sálu a autobusu je omezena, poprosili bychom Vás, zda byste nám mohli dopředu zaslat informaci, zda máte či nemáte o účast na našich přednáškách zájem. O toto potvrzení účasti prosíme do 19. listopadu 2019..

Informace o Vaší (ne)účasti zasílejte, prosím, na e-mailovou adresu sekretariátu děkana: bposlusna@ff.jcu.cz, případě na telefonní číslo 387 774 801.

Jak přednášky, tak autobusová přeprava jsou pro účastníky bez poplatku.

Program:

prof. PhDr. Alena Jaklová, CSc.

Jak se dělá projekt: od tradice k budoucnosti

doc. PhDr. Michal Šroněk, CSc.

Gesto jako nástroj porozumění obrazu

Mgr. Martin Kaplický, Ph.D.

Když příroda maluje: o kráse přírody a krajiny

Add event to calendar
iCal