Letní škola slovanských studií opět slavila mezinárodní úspěch

Tradiční Letní škola slovanských studií, pořádaná každoročně v létě Ústavem bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, opět slavila úspěch. Do jihočeské metropole přilákala na tři týdny téměř pět desítek zájemců, kteří se chtěli zdokonalit v češtině a prostřednictvím jazyka poznat českou kulturu.

Studenti z celého světa (jmenovitě z Francie, Chorvatska, Itálie, Japonska, Malty, Německa, Rakouska, Rumunska, Ruska, Slovinska a Velké Británie) studovali v intenzivních kurzech na čtyřech úrovních (začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí a pokročilí), přičemž program nenaplňovala pouze výuka, ale jeho součástí byly i bohaté doprovodné aktivity včetně výletů po Jihočeském kraji, odborných přednášek a sportovních turnajů. Díky rozmanitému programu tak účastníci kurzu získali cennou příležitost vyzkoušet si osvojené dovednosti v praxi.

Letní škola slovanských studií má na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích bohatou tradici a úspěch letošního ročníku, vyjádřený jak počtem účastníků, tak jejich pozitivní zpětnou vazbou, je důkazem, že se nemusí bát ani o budoucnost.

Foto: Kristýna Nachlingerová, Simona Koubová